Powered by Smartsupp

OpenCart.cz

Jak na multistore v Opencartu?


0

Co je to Multistore?

Díky funkci multistore můžete managovat současně neomezený počet eshopů z jedné administrace. Budete mít pod kontrolou všechny zákazníky, objednávky, stavy skladů bez nutnosti se neustále přihlašovat do několika eshopů. Což dělá z opencartu velmi silnou eshopovou zbraň. Že to zní super? Tak se pojďme podívat jak na to.


V tomto blogu se vás pokusíme provést kroky pro nastavení tohoto multi-obchodu.

Opencart má multistore v sobě integrován od začátku, takže nebude nutné stahovat další moduly. Budete jen muset provést pár změn s vaší doménou a nastavit skutečný obchod v administraci


Vytvoření nové domény nebo subdoménu

Přihlaste se na váš webhosting ovládacího panelu účtu. V tomto tutoriálu budeme používat webhosting od českého hostingu.

1. Přihlaste se do vaší administrace

2. Najděte si vaši doménu a nastavte jí "alias". Aliasem bude hlavní doména na které vám již běží eshopNastavení multi-store v OpenCart 2.0.x

Přihlaste se na svůj admin panelu a přejděte na System > Nastavení a klikněte na tlačítko Přidat nový (tlačítko v pravém horním rohu stránky.)


Všeobecně - nejdůležitější nastavení v této záložce je URL obchodu. Zde je třeba zadat URL svého nového obchodu. V našem příkladu je to buď nový název domény nebo subdomény jsme vytvořili v první části tohoto návodu - eshop.com nebo novy.eshop.com Nastavení SSL URL je třeba pro zajištění bezpečnějšího fungování vašeho eshopu (v případě že máte SSL certifikát pro tuto doménu nebo subdoménu).


Obchod - je místo kde vše začíná, jedná se o hlavní konfiguraci vašeho obchodu. Můžete si zde nastavit jiný vzhled, konfigurovat nastavení, lokalizace vašeho obchodu. Většina nastavení je samozřejmá, ale doporučujeme věnovat zvláštní pozornost nastavení měny.


Možnosti - zde si můžete vyladit různá nastavení související s produkty, daněmi, účtem atd.


Obrázek - v této sekci můžete změnit logo , favicon a konfigurovat rozměry obrázků pro daný obchod.


Server - povolit nebo zakázat SSL certifikát.


Po dokončení konfigurace všech nastavení stačí kliknout na tlačítko Uložit v pravém horním rohu stránky.


Přiřazení konkrétních kategorií do konkrétního obchodu

Ať už chcete vytvořit novou kategorii nebo přidat existující do vašeho nového obchodu, tak jediné co musíte udělat, je přejít na záložku data, zde si v části Obchod vyberte kde chcete zobrazit kategorii


Podívejme se jak přiřadit produkt k obchodu

Úvodní stránka > katalog > Produkty. V editaci produktu přejděte na kartu Odkazy. Zde najdete stejnou část obchody, kde jsou uvedeny všechny dostupné obchody. Stačí si vybrat ten, kde chcete aby se výrobek objevil.

Stejný postup konfigurace se vztahuje k ostatním subjektům jako výrobce, informace atd.


Závěr

OpenCart funkce multi-store je opravdu silný a snadný nástroj k použití. Najdete zde všechny potřebná nastavení pro konfiguraci vašeho eshopu. Můžete si zde nastavovat nejrůznější měny, daně a pravidla pro dopravu. Díky tomu lze používat multistore v nejrůznějších zemích. Snadná administrace multistoru je obrovskou předností této platformy.