Powered by Smartsupp

OpenCart.cz

Kategorie

Katalog > kategorie. Tato sekce je poměrně intuitivní a není zde moc věcí, které by vás zaskočili. Veškeré operace provádíme pomocí vložit / upravit. Při zakládání nové kategorie (subkategorie) nám v hlavní sekci nabízí systém položky typu název nebo popis kategorie (popisek se zobrazí při rozkliknutí dané kategorie to stejné platí i o obrázku). V druhé záložce “data” nalezneme jako první položku nadřazené kategorie, díky této možnosti si můžete vytvořit strom kategorií (kategorii lze zařadit do několika nadřazených kategorií). Další položkou jsou filtry, kde si pro danou kategorii můžete zapnout libovolný filtr. Třetí políčko obchod budete využívat jen v případě, že se rozhodnete využít multistore. SEO název musí být unikátní tzn. nesmí se shodovat s názvem jiné kategorie a nebo produktu. Před využítím SEO názvu je třeba mít správně nastaven .htaccess + je třeba zapnout použít SEO adresy v sekci systém > nastavení > server. Poslední věcí která zde stojí za zmínku je checkbox zobrazit v horním menu, díky kterému si můžete nadefinovat položky v horním menu.

Jak na přidání prvního produktu


Jak upravit obchodní podmínky

Katalog > informace. Zde naleznete seznam několika nadefinovaných textových stránek terms and conditions, delivery details atpd. Tyhle stránky můžete v klidu smazat přejmenovat, využít na cokoliv jiného (jen je potřeba si dát pozor že v sekci systém > nastavení > možnosti naleznete tyto stránky přiřazeny k obchodním podmínkám, reklamacím, affiliate systému. Tak ať tam nemáte přiřazen nějaký nesmyl :) ) V záložce data naleznete opětovně SEO adresu, novou položkou je zde checkbox zobrazit ve spodní části. Zakliknutím / odkliknutím získáte odkaz třeba na obchodní podmínky v patičce eshopu.

Vložení objednávky z administrace

Prodej>objednávky>vložit Po doplnění všech povinných políček je potřeba v poslední sekci zvolit záložku celkem, kde najdete tlačítko aktualizovat. Díky aktualizaci se dle okresu a ceny zboží načtou vhodné typy plateb a dopravy pro konkrétní objednávku. Pak stačí už jen objednávku uložit.  Zákazníkovi v tomto případě nedojde email.

Zákazníci, skupiny zákazníků

Skupina zákazníků vám umožní lépe pracovat s emaily, slevami, dopravou nebo daněmi. Stačí si skupinu vytvořit a pak do ní postupně přiřazovat zákazníky. Ostatní funkce spjaté se skupinou zákazníků napříč celou administrací.

Uživatelé, Uživatelské skupiny

systém > uživatelé > uživatelské skupiny. Navolte spolupracovníkům jejich práva jednoduchým zaklikáváním a odebíráním. Pro vyznání se v tom co přidáváte nebo odebírat je nutná alespoň základní znalost angličtiny protože složkový systém je veden anglicky catalog > product. Semtam se setkáváme i odebrání hodnoty openbay, bez této hodnoty nemůžou uživatelé editovat .., tak opatrně :)

Vlastnosti/Atributy

Katalog>atributy>vložit. Zde si nadefinujete název vlastnosti kterou mohou vidět vaši zákazníci ve srovnání nebo v detailu produktu. Atribut je nutné přiřadit ke každému produktu, kde chceme aby byl viditelný (v kartě úpravy/vložení produktu jako "atribut")

Slevové kupóny

Prodej>slevové kupóny Tato sekce je poměrně intuitivní a díky popiskům se zde zorientuje každý. Lze zde definovat slevu číselnou nebo procentuální, od hodnoty nákupu nebo pro určitou kategorii nebo typ zboží. Je zde i možnost dopravy zdarma, při které se většina hodnot ponechává prázdná. U verze 1.5. je zde poměrně zásadní chyba, že se sleva při nákupu "nad" vztahuje na výchozí měnu. Více zde

Nastavení daní

systém > lokalizace > daňové oblasti. Zde je třeba doplnit jak oblasti, tak třídu a daně. Doporučujeme nastavit výchozí daň na počítání z adresy obchodu.

Měny

Systém>lokalizace>měny. Zde si můžete navolit libovolný počet měn, jejich kurzy se automaticky upravují dle ČNB. Výchozí měnu si navolíte v sekci systém>nastavení>lokalizace
Nejčastěji hledané měny jsou
Koruna: kód: CZK,symbol vpravo: Kč, počet desetinných míst 0
Euro: kód: EUR,symbol vpravo: Euro, počet desetinných míst 2
dolar: kód: USD, symbol vlevo: $, počet desetinných míst 2
zloty: kód: PLN, symbol vlevo: zł, počet desetiných míst 2

Stav při vyprodaném zboží

systém>lokalizace>stavy skladu Zde si lze navolit libovolný počet hlášek, které se mají zobrazovat při vyprodaném skladu. Výchozí hlášku si opět upravíte v sekci systém>nastavení>lokalizace. Stav lze měnit i pro každý produkt v kartě data.

Možnosti

Katalog>možnosti>vložit. Možnosti nadefinujeme nejprve název - např. velikost. Poté pomocí tlačítka přidat možnosti naklikáme požadované vlastnosti. Např. S, M, L, XL nebo barvy bílá, žlutá, červená. Možnost je potřeba aktivovat u každého produktu zvlášť! Novější verze fungují na bázi autodoplňování, takže stačí napsat vel a naskočí velikost, u produktu si navolíte možnosti, které k danému produktu spadají. Ke každé možnosti je možnost upravit cenu, váhu atd. Je třeba si dát pozor že možnosti s 0ks se automaticky nezobrazují.

Filtry

Katalog>filtry. Zde si navolíte název filtrů a jeho možnosti. Např. barva a bílá, červená, modrá. Filtr je potřeba zapnout pro každou kategorii v záložce katalog>kategorie v záložce data (zde doplníme název filtru "barva"). U konkrétních produktů v záložce filtry nastavujeme konkrétní hodnotu "modrá". Místo zobrazení filtru(levý sloupec, nahoře, dole, pravý sloupec) si nastavíte v sekci moduly>filtry.

Překlady/jazyky

Systém>lokalizace>jazyky. Zde si můžete navolit libovolný počet jazyků. Výchozí jazyk si navolíte v sekci systém>nastavení>lokalizace
Nejčastěji hledané jazyky jsou
Čeština, cs, cs_CZ.utf8,cs_CZ,czech, cz.png, czech, czech
Slovenština, sk, sk_SK.UTF-8,slovak, sk.png, slovak, slovak
Angličtina, en, en_US.UTF-8,en_US,en-gb,english, gb.png, english, english
Němčina, de, de,de-DE,de_DE,de-de,german,de_DE,UTF-8, de.png, german, german
Polština, pl, pl_PL.UTF-8,pl-PL,polish, pl.png, polish, polish

Historie objednávky

Prodej>objednávky>zobrazit Poslední položkou v seznamu je možnost historie. Zde můžete pohodlně komunikovat s klienty, pomocí zaškrtávacího boxu odeslat email. Pokud tento box ponecháte nezaškrtnutý, tak si uložíte jen interní poznámku. Stavů si lze přidat kolik potřebujete v sekci lokalizace > stavy objednávky