Powered by Smartsupp

OpenCart.cz

Koncem roku 2015 vyšla "finální " verze nejnovějšího php, označená pořadovým číslem 7. Jelikož doteď měla několik nevyřešených stavů, tak jsme s její implementací otáleli co to šlo. Jenže nás v předvánočním období začala tlačit bota u rychlosti několika projektů a tak jsme se pro tento krok rozhodli.

Díky velkému refaktoringu a přepracování datových struktur označovaného jako phpng je PHP 7 výrazně rychlejší a méně paměťově náročné. Právě tak obsáhlý refaktoring bylo to, co nás trochu děsilo a proč jsme měli z implementace obavy, i když dle tvůrců by měl být přechod z php 5.4 na 7 měl být bez problémů. Proto jsme se rozhodli napsat co nás zaskočilo.

Opravdu, kupodivu, naprosto NIC! Přechod, šel až neuvěřitelně rychle a bezproblémově. U několika projektů jsme dosáhli zvýšení rychlostí ve špičkách o více než 100%! A přitom jen stačilo se dohodnout s provozovatelem hostingu (který nás od php 7 odrazoval, že není 100%), ale výsledky byly opravdu skvělé.  U ostatních opensource dosahuje pro zajímavost PHP 7 těchto výsledků


Podívejte se na infografiku zpracovanou od zend.com

¨zdroj: http://www.zend.com/en/resources/php7_infographic